Technologia laserowa rozwija się niezwykle szybko. Dzięki laserom możemy wycinać, grawerować oraz znakować. Taki ploter laserowy nada się do cięcia sklejki, do drewna, a nawet do cięcia metali. W Toplaser możesz zapoznać się z kilkoma rodzajami laserów. Wiodącymi na rynku laserami są lasery typu Fiber, lasery CO2 oraz znakowarki laserowe UV.
Sercem laserów CO2 jest tuba laserowa napędzana dwutlenkiem węgla. Wiązka generowana przez tubę wyprowadzana jest za pomocą układu optycznego (układ luster). To uniwersalna grawerka, a jej zaletą jest wysoka precyzyjność. Potrafi wyciąć bardzo małe elementy z dokładnością do 0,01 mm i uzyskać idealnie gładkie brzegi.
Znakowarka laserowa CO2 świetnie nadaje się do materiałów niemetalicznych: do sklejki, do drewna, do szkła, do żywicy, do gumy (pieczątki) czy do laminatu grawerskiego. Grawerki laserowe CO2 mają skomplikowaną optykę, co wymaga częstej konserwacji. Serwis takiej znakowarki laserowej jest dość kosztowny, dlatego cena takiej maszyny z rynku wtórnego potrafi być niska tylko pozornie. Nasi klienci zawsze mogą liczyć na radę dotycząca opinii o laserze CO2 oraz metod jego konserwacji. Przed zakupem przeszkolimy Cię jak używać plotera laserowego i jak o niego dbać. Po zakupie możesz liczyć na rady, pomoc oraz serwis swojej grawerki. Laser CO2 40W, 80W Ruida, 100W? Im większa moc tuby lasera, tym większe możliwości, jeśli chodzi o cięcie. Ploter laserowy z tubą o większej mocy tnie szybciej oraz ma możliwość cięcia grubszych materiałów. Większa moc to również większa cena lasera CO2. Warto zastanowić się przed zakupem, jakie materiały będziesz chciał grawerować czy ciąć.
Pamiętaj, że jeśli chcesz grawerować i ciąć to konieczny jest dla Ciebie nadmuch powietrza. Ploter laserowy do sklejki bez naduchu powietrza będzie w stanie tylko grawerować. Cięcie w asyście powietrza jest możliwe już w cenach poniżej 4 tys zł. Jednym z takich przykładów jest nasz ploter laserowy CO2 40W model 3020. Taki laserowy ploter idealnie nada się do wycinania i grawerowania małych elementów w niewielkich i średnich seriach. Jest kompaktowy, zmieści się na stole. Sterownik z serii M2 jest kompatybilny z oprogramowaniem LaserDRW i Corel Laser.
Laser typu Fiber działa na światłowodach (połączone ze sobą diody, które tworzą strumień laserowy). Nie znajdziesz w nim optyki koniecznej w laserach tradycyjnych, a to równa się z brakiem ryzyka osłabienia wiązki laserowej ze względu na źle ustawione zwierciadła. Jego przewagą jest cięcie cienkich metali oraz większa precyzyjność. Tą grawerką laserową można wyciąć najbardziej skomplikowane kształty. Niskie koszty eksploatacji, 3 razy mniejszy pobór energii, szybkość wycinania oraz żywotność IPG na poziomie 100 tys. godzin to zdecydowanie zalety. Dodajmy, że to idealna znakowarka laserowa do metalu oraz grawerka do drewna.
Cena lasera światłowodowego jest zależna od wielu czynników - od mocy, pola roboczego, konstrukcji oraz modułu poruszania głowicy. DLatego bardzo ważnym jest przemyśleć swoje potrzeby. Być może fantastycznie sprawdzi się jeden z najtańszych modeli a być może będziesz potrzebował laser ploter o większej mocy. Laser Fiber 20W 30W, 50W, - zobacz w naszym sklepie, czym się różnią albo skontaktuj się z nami bezpośrednio tutaj
Znakowarka laserowa UV jest fantastycznym narzędziem do tworzenia oznaczeń na delikatnych produktach. To idealna grawerka do szkła, do tworzyw sztucznych i innych materiałów. Wytrawia produkty za pomocą efektu fotochemicznego. Materiały znakowane laserem UV nie są narażone na przypalenie dzięki niskiemu doprowadzaniu ciepła. Długość fali lasera UV jest krótsza niż innych laserów, a to gwarancja braku uszkodzeń związanych ze spaleniem.
Grawerka laserowa UV jest precyzyjnym narzędziem — niewielki rozmiar wiązki lasera daje możliwość grawerowania na niewielkich powierzchniach. Grawer jest dokładny i zachowuje wszystkie szczegóły.