Laser CO2 40W

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ploterów laserowych

Jesteś posiadaczem plotera laserowego, coś się zepsuło, gwarancja się skończyła i nie wiesz co dalej?

Prowadzimy serwis laserów CO2, laserów Fiber oraz laserów UV. Dzięki wieloletniej pracy przy grawerkach laserowych do metalu, do drewna i jubilerskich potrafimy bez problemu ocenić problem i rozwiązać go.

W ramach serwisu gwarancyjnego oferujemy bezpłatne naprawy w przypadku usterki sprzętu w okresie gwarancji. Natomiast w ramach serwisu pogwarancyjnego zapewniamy kompleksową obsługę i naprawę urządzeń po okresie gwarancyjnym.

Jeśli masz kłopot ze spadkiem mocy lasera, docinaniem sklejki lub dzieje się cokolwiek niepokojącego skontaktuj się z nami

TUTAJ

Serwis ploterów laserowych TopLaser

Serwis ploterów laserowych CO2, Fiber laser, znakowarek UV

Skomplikowana budowa lasera CO2, luster, soczewek i delikatna tuba laserowa wydają się przerażającym i trudnym wyzwaniem. Na pewno chcesz rozwiązać to sam?

Proponujemy wsparcie techniczne zdalnie lub na miejscu w zależności od problemu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, co pozwala nam dopasować ofertę do oczekiwań klienta. Przy okazji nauczymy Cię jak dobrze konserwować delikatne części lasera i móc dłużej cieszyć się ploterem laserowym bez stresu i awarii. Nasi pracownicy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne doświadczenie w dziedzinie naprawy laserów CO2 i laserów fiber. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i skutecznie rozwiązywać wszelkie problemy związane z działaniem urządzeń laserowych.

Potrzebujesz części lub akcesoriów do grawerek laserowych?

Zobacz w naszym sklepie dział Akcesoria. Znajdziesz w nim tuby laserowe, soczewki, lustra, zasilacze, stoły robocze plastry miodu, wszystko do konserwacji i wiele innych.

Masz laser CO2 we Wrocławiu, wykonujesz grawer laserowy w Krakowie, w Poznaniu lub innych miastach, ale niepokoi Cię praca Twojej grawerki? Dojedziemy do Ciebie.

Cennik usług serwisowych:

UsługaCena 
wymiana tuby laserowej CO2 350 zł brutto
wymiana zasilacza CO2 250 zł brutto
kalibracja i czyszczenie/wymiana optyki w laserze 300 zł brutto
poziomowanie/ustawienie stołu roboczego 250 zł brutto
pozostałe usterki/usługi niewymienione w cenniku do wyceny indywidualnej (roboczogodzina serwisanta to 150zł/h)

serwis prowadzimy na terenie całej Polski, koszt dojazdu to 1,85 zł brutto za km. (W promieniu 30 km od siedziby naszej firmy dojazd gratis)

Dbamy o to, aby nasze usługi były szybkie, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne.

Serwisowanie lasera CO2

Wymiana tuby laserowej CO2

To jeden z najczęstszych zabiegów serwisowych, których dokonujemy. Z reguły wymiana ta jest konieczna, ponieważ tuba laserowa uległa zużyciu i przestała działać w pełni wydajnie. Zdarzają się również usterki tuby laserowej wywołane nieodpowiednim chłodzeniem czy nieprawidłową eksploatacją. Praca na najwyższych obrotach przez dłuższy czas czy trzymanie tuby laserowej w niskich temperaturach to też częste przyczyny usterek. Dokonujemy profesjonalnej wymiany tuby, która pozwala na przywrócenie sprzętu do pełnej sprawności.

Kalibracja luster lasera CO2

Dobrze ustawione lustra lasera CO2 to podstawa niezbędna do utrzymania wysokiej jakości pracy urządzeń laserowych. Dokładna kalibracja luster jest konieczna aby urządzenia działały zgodnie z oczekiwaniami. Najczęstszymi powodami rozkalibrowania się luster są uszkodzenia mechaniczne. Ale warto wiedzieć, że zmiana miejsca urządzenia może sprawić, że lustra delikatnie zmienią swoje położenie a to ma bardzo duży wpływ na kąt padania wiązki laserowej. Kolejnym powodem może być luz na nakrętkach kontrujących. W trakcie ruchu głowicy laserowej luz może spowodować zmiany pozycji lustra w gnieździe montażowym.

Wymiana soczewki lasera co2

Soczewka umożliwia uzyskanie optymalnej ostrości i czystości obrazu w urządzeniach laserowych. Wymiana soczewek jest konieczna gdy soczewka ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu lub zostanie wyeksploatowana. Najczęstszymi błędami, których można uniknąć to źle dobrana siła nadmuchu lub całkowity jego brak. To powoduje osadzanie się pyłu na powierzchni soczewki. Pył może finalnie się zapalić a soczewka w najgorszym wypadku pęknąć.

O soczewkę powinno się dbać, to z pewnością wydłuży jej żywotność. Zalecamy sprawdzanie czystości i cykliczne czyszczenie. Soczewkę (jak i resztę optyki) czyścimy izopropanolem.

Wymiana zasilacza CO2

Zasilacz wymienia się w momencie kiedy przestał działać z powodów mechanicznych lub gdy wymaga on wymiany w wyniku zużycia. Najczęściej w zasilaczu ulega uszkodzeniu transformator, przyczyną usterki jest jak w przypadku tuby działanie urządzenia na maksymalnych obrotach. 

Jeśli potrzebujesz naprawy lasera CO2 lub fiber, skontaktuj się z nami, a zapewniamy, że Twoje urządzenie zostanie naprawione profesjonalnie i szybko.

Kontakt

Serwis lasera Fiber